Workshop v Lomnici nad Popelkou 

Zveřejněno 29.01.2020

První letošní workshop pro děti z mateřských škol v rámci projektu Se Sokolem do života se konal 24. 1. v T. J. Sokol Lomnice nad Popelkou.

Je pátek 24. ledna 2020, sedm hodin ráno a v lomnické sokolovně už je pěkně živo a rušno. Téměř dvě desítky cvičitelů a přátel lomnického Sokola se začínají připravovat na CESTU KOLEM SVĚTA - hravý workshop plný pohybu pro mateřské školy, který je realizován v rámci projektu České obce sokolské “SE SOKOLEM DO ŽIVOTA aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky”. Přípravy pod vedením lektorky ústředního cvičitelského sboru předškolních dětí Dagmar Toncarové probíhají hladce a v devět hodin přicházejí do sokolovny děti z MŠ ve Stružinci, Nové Vsi nad Popelkou a lomnické MŠ Klubíčko. Plni elánu a radosti se se svými učitelkami pouštějí na cestu po všech světových kontinentech, kde je čekají stanoviště, která za využití velkého množství tělocvičného nářadí rozšíří jejich pohybové dovednosti. To vše doplněno pohybovými hrami, písničkami a tancováním pro zpestření aktivit. Během aktivit si děti zahrají na letadla, autíčka, ale také si odpočinou na pláži. Zkrátka cesta kolem světa se vším všudy, jak se sluší a patří. Radost více než 80 dětí z pohybu je obrovská. Hravým způsobem překonávají strach z výšek, podnikají možná své první krůčky po kladině, šplhají po síti, skáčou, běhají… A my, dospělí, kteří jim pomáháme, si užíváme pohled na tak velké množství elánu a energie.

Jsme velmi rádi, že jsme dostali od náčelnictva všestrannosti České obce sokolské důvěru k uspořádání workshopu v našem městě, neboť jsme zatím nejmenší sokolskou jednotou, která workshop realizovala. Děkujeme za materiální podporu, kterou nám projekt poskytl, a Dagmar Toncarové za perfektní metodické vedení celého workshopu.

Pevně věřím, že akce v dětech zanechala pozitivní emoce, pomohla posílit jejich kladný vztah k pohybu a že si najdou cestu do Sokola i v budoucnu!

Petr Sádek, náčelník T. J. Sokol Lomnice nad Popelkou

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner