Webinář na téma Každodenní činnosti k rozvoji dítěte 

Zveřejněno 26.02.2021

Dnešní doba nás drží doma, tělocvičny a kroužky jsou zavřené, a tak jsme při vymýšlení aktivit odkázaní sami na sebe. Kde na to stále brát nové nápady a čas? Naše milá cvičitelka, fyzioterapeutka a maminka dvou dětí připravila webinář na téma Každodenní činnosti k rozvoji dítěte. Během 1,5 hodiny se dozvíte, jak do každodenních činností začlenit drobné aktivity, které budou děti nejenom rozvíjet, ale hlavně bavit.

Děti milují pohyb. V dnešní době jsou ale možnosti značně omezené. Můžeme s nimi jít ven na procházku nebo na hřiště, stejně ale trávíme spoustu času doma. U nejmenších dětí v předškolním věku často není třeba mít doma spoustu prostoru ani vyhrazený nějaký čas na cvičení. Řada aktivit, které rozvíjí motoriku, koordinaci a daší oblasti oblasti všestranného vývoje se dají zařadit do činností běžného dne aniž by to sebralo čas navíc.

V úvodu Kateřina upozorní na obecná pravidla pro zapojování pohybových aktivit během dne, jak cvičení vymyslet tak, aby to děti bavilo a zároveň je to někam posouvalo a rozvíjelo. Pak už si pozve svoji dcerku Magdalenku a společně vysvětlí a ukážou jendotlivé aktivity. Projdou tak postupně celý den - od vstávání, čištění zoubků, oblékání, přes cestu do školy, úklízení až po večerní ukládání do posytýlky. 

Webinář je součástí Večerní školy cvičitelů a je zdarma. Celý ho můžete zkouknout zde.

Pokud by vás obsah zaujal, Večerní škola cvičitele nabízí řadu webinářů na téma pohybu a to nejen pro cvičitele. Spoustu inspirace tam určitě najdou i pedagogové a rodiče. Celý program najdete zde.

PARTNEŘI PROJEKTU


Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři projektu

Partneři projektu

Institucionální partneři projektu