V 5. ročníku cvičí 28 procent českých mateřinek  

Zveřejněno 07.10.2020

Poprvé za dobu své existence přesáhl počet zapojených dětí do projektu Se Sokolem do života 90 tisíc. Oproti loňskému ročníku jde o nárůst o více než 16 tisíc dětí, které si s Českou obcí sokolskou rozvíjejí pohybovou gramotnost. Projektu se účastní již 28 % mateřských škol z celé České republiky.

Také pedagogů je letos zapojeno nejvíc v historii: přes 8 tisíc z více než 1600 subjektů z celé České republiky. „Letos jsme začali,“ komentuje na Facebooku například Jiřina Šancová. A Hana Želmová ji doplňuje: „Už druhý rok.“ Učitelům se nejvíc líbí, že mají pohybový program pro své děti na celý školní rok a oceňují srozumitelnou medotiku a pracovní materiály. 

„Člověk nemusí být žádným odborníkem a pozná, že pohybová gramotnost dětí je obecně nižší než u generace předešlé. Z hlediska zvyšujícího se blahobytu je to fakt bohužel nijak překvapující,“ říká k aktuální situaci pohybového vývoje předškolních dětí  hokejový trenér a uznávaný mentální kouč Marian Jelínek a dodává: „ Proto je velmi důležití se tímto tématem cíleně zabývat, a to především z hlediska implicitního učení.“

Seznámit s projektem se můžete ZDE.

 

PARTNEŘI PROJEKTU


Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři projektu

Partneři projektu

Institucionální partneři projektu