Sokolík Pepík procestoval během prázdnin celou Českou republiku  

Zveřejněno 10.09.2022

Děkujeme všem, kteří jste se k nám v létě přidali.

Nejvyšší horu Českého ráje, zámek, kde se natáčela pohádka o Zlatovlásce nebo nejkrásnější nádraží České republiky. To je jen krátký výčet míst, které mohly děti společně s rodiči navštívit během letošních prázdnin. To vše v doprovodu sokolíka Pepíka a jeho party zvířátek.

 

Letní aktivita Sokol v létě na výletě vznikla v rámci jednoho z největších projektů České obce sokolské s názvem Se Sokolem do života, který je zaměřený na rozvoj pohybové gramotnosti předškoláků Se Sokolem do života. Prázdninové putování po České republice odstartovalo 4. července a během osmi týdnů nabídlo rodičům a dětem více než 100 zajímavých výletních tipů. 

 

Každý týden nabídl jiné téma. Malí výletníci tak navštívili např. jeskyně, hrady, nádraží nebo rozhledny. Vždy bylo zveřejněno 14 výletních cílů, jedno místo v každém regionu tak, aby se k sokolíkovi Pepíkovi mohly přidat děti z celé České republiky. Aby se cestovalo opravdu se sokolíkem Pepíkem mohly si všichni na webu seskolemdozivota.cz stáhnout origami sokolíka, kterého si pak jednoduše vytiskli, vystřihli, složili a vybarvili. 

 

„Hlavním cílem projektu bylo motivovat rodiče ke společným výletům s dětmi a kluky a holky k přirozenému pohybu. Zároveň jsme chtěli poskytnout inspiraci na zajímavá místa v České republice, aby společně mohli poznat nejen okolí svého bydliště, ale třeba i region, kam se chystaly na letní dovolenou,“ uvádí Věra Smejkalová spoluautorka projektu Se Sokolem do života. „Máme velkou radost, že se do této letní aktivity zapojilo tak velké množství rodičů s dětmi. Velmi nás těší, že řada rodin s námi podnikala výlety během celých prázdnin,“ dodává Věra Smejkalová. 

 

A co by to bylo za výlety bez pořádné zábavy? O tu se postarala parta zvířátek, která pro děti vymýšlela v průběhu celých prázdnin zajímavé pohybové úkoly. Kluci a holky si tak vyzkoušeli utíkat přes překážky, udržet rovnováhu, házet na cíl nebo chodit se zavázanýma očima. Kreativní úkoly pak poskytly zábavu během přestávky na svačinu nebo zkrátily cestu autem či vlakem. Rodiče s dětmi se tak mohli zdokonalit např. v pantomimě nebo hádání pohádkových postav. 

 

„Víme, že zabavit děti v průběhu celých dvou měsíců nemusí být vždy jednoduché, proto jsme touto aktivitou chtěli rodičům alespoň trochu pomoci. Abychom jim přípravu na výlety, co nejvíce zjednodušili, vytvořili jsme na našem webu sesokolemdozivota.cz speciální podstránku, kde nalezli veškeré informace k výletním cílům ale i k jednotlivým úkolům. Zároveň jsme prostřednictvím našich sociálních sítích průběžně přidávali aktuality z prázdninového putování sokolíka Pepíka,“ zmiňuje Adéla Hynková, mluvčí projektu Se Sokolem do života.

 

Pro všechny, kteří se do letní aktivy zapojili byla připravena soutěž o zajímavé ceny. Plyšového sokolíka Pepíka a tričko projektu Se Sokolem do života získali vždy tři výherci v rámci jednotlivých týdenních kol. Ti nejaktivnější cestovatelé pak byli zařazeni do závěrečného slosování o výhry partnerů. 

 

Děkujeme všem, kteří jste se k sokolíkovi Pepíkovi a jeho partě zvířátek přidali a doufáme, že jste si společné výlety užili.   

PARTNEŘI PROJEKTU


Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři projektu

Partneři projektu

Institucionální partneři projektu