Se Sokolíkem Pepíkem by chtěly cvičit také dvouleté děti  

Zveřejněno 01.07.2020

Čtvrtý ročník programu Se Sokolem do života už můžeme označit za ukončený, na ten pátý v pořadí je nutné se naopak během letních prázdnit důkladně připravit. A zároveň i díky hodnocení samotných školek popřemýšlet, jaká nová vylepšení by v budoucnu mohla projekt obohatit.

V současnosti jsou aktivity v programu připraveny pro děti od 3 do 6 let tak, aby jednotlivé úkoly vyhovovaly jejich fyzickému i mentálnímu vývoji v jednotlivých věkových kategoriích. Asi nejčastější připomínkou zaznívající z řad pedagogů je prosba o rozšíření projektu dokonce ještě o mladší děti. „Prosili bychom rozšířit kategorii o dvouleté děti,“ napsala například Lenka Košlerová z MŠ Blíževedly. A souhlasí s ní také Jitka Votýpková ze soukromé MŠ Spirálka v Jičíně: „Moc nám chybí sešitek pro děti 2 až 3leté s cviky vhodnými pro tuto věkovou kategorii. Musíme si totiž cviky upravit s ohledem na tyto děti.“

„Podnětů z mateřských školek si velmi vážíme, protože je to pohled přímo z praxe. A konstruktivní kritika nás samozřejmě posouvá dál. Ovšem zpracovaní kompletní metodiky pro tak nízkou věkovou skupinu si žádá hodně času, proto alespoň do pátého ročníku s takovým rozšířením nepočítáme. Do budoucna tuto možnost nevylučujeme,“ dodává manažerka projektu z České obce sokolské Alžběta Kujanová.      

A co by ještě samy učitelky ocenily? „Co třeba v rámci projektu uspořádat soutěže mateřských škol?“ Tak zní návrh Dagmar Kobylkové z MŠ Hvozdice. „Děkujeme za nápady v oblasti tělovýchovy, sami bychom jinak museli hledat inspiraci,“ řekla Kateřina Šuráňová z MŠ Jestřabí ve Zlínském kraji. „S projektem jsme velice spokojeni, budeme v něm pokračovat i nadále. Děkujeme za vše, co pro naše děti děláte,“ napsala Jaromíra Saletová z MŠ Holasice v Jihomoravském kraji. A to je pro nás to největší ocenění. Děkujeme za něj a těšíme se na další děti v příštím ročníku.    

Pozn. ilustrační foto - děti z mateřské školy Bolatice.

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner