Pro pedagogy

Ke stažení

Ke stažení

Zde jsou ke stažení materiály pro pedagogy 

Tabulky pro hodnocení - zde si můžete stáhnout šablonu tabulky pro zápis jednotlivých úkolů v kategoriích u každého dítěte

 

Metodická videa a hudba k publikaci Pohybové skladby pro předškoláky

Hudba ke stažení - tento soubor je zaheslovaný - heslo je možné získat v publikaci Dany Uzlové - Pohybové skladby pro předškoláky. Po stažení souboru je nutné ho rozbait v programu 7zip a poté vložit požadované heslo velkými písmeny.

Metodická videa ke shlédnutí

Publikace Hrátky s míčem

Publikace obsahuje výběr vhodných osvědčených her pro předškolní děti. Je rozdělena do jednotlivých kapitol podle typu manipulace s míčem a u každé kapitoly je zmíněno její zaměření i co procvičuje. najdete v ní jak hry pro mateřské školy, tak i pro rodiče s dětmi. 

Hrátky s míčem ke stažení

Seznam ID čísel

Seznam ID čísel - tento soubor je zaheslovaný - heslo najdete v newsletteru, který byl zaslán na váš kontaktní email uvedený při registraci do projektu Se Sokolem do života. 

Minulé ročníky

Minulé ročníky

Projekt pro předškolní děti jsme oficiálně spustili 0. ročníkem ve školním roce 2015/2016, kdy jsme vyzkoušeli, že zájem o podobné aktivity je veliký a naše metodika, která vychází ze sokolských cvičebních programů, je velmi dobře zpracovaná. Od té doby se uskutečnili už tři další ročníky a zájem stále roste.

Statistika všech ročníků zde.

 

 

 

Seminář pro pedagogické pracovníky Se Sokolem do života

Seminář pro pedagogické pracovníky Se Sokolem do života

Seznámíte se blíže s obsahem a cílem projektu. Seminář vás provede metodikou základních pohybových aktivit, rozvojem základní motoriky, cvičení na nářadí, manipulací s míčem a vyzkoušíte si pohybovou skladbu s hudebním doprovodem. Pedagogičtí pracovníci získají osvědčení o absolvování akreditovaného semináře. Náklady na seminář je možné hradit ze Šablon.

SEMINÁŘ PRAHA: dvě konzultace - 21.10. (9:30 - 13:30) a 18.11. (9:30 - 13:30)

SEMINÁŘ PARDUBICE: obě konzultace proběhnou v jeden den 19.11. (10:00 - 18:00) 

 

Více informací a možnost přihlášení zde: https://prosokoly.sokol.eu/seznam-skoleni-a-seminaru

Workshopy pro mateřské školy

Workshopy pro mateřské školy

Kromě celoročního cvičení ve školkách mohou děti zažít také cestu kolem světa! Stačí vaši mateřskou školku přihlásit na workshop, vypravit se s dětmi do Sokolovny a tam pro ně bude připravené dopoledne plné netradičních aktivit a her.

Na začátku dostanou děti cestovní pasy a společně se svou paní učitelku obletí všechny světové kontinenty. Na každém z nich je čeká překonávání překážek a úkolů, které prozkouší jejich odvahu a šikovnost. Po splnění dostanou do pasu razítko a cestují na další světadíl. Celá cesta je zakončená společným tancem a návratem zpět domů. 

Na fotografie z předešlých workshopů se můžete podívat v galerii.

Pokud máte zájem o to, aby se workshop uskutečnil i ve Vašem okolí, pošlete nám zprávu na email sesokolemdozivota@sokol.eu a my se pokusíme to zařídit.

Materiály

Materiály

S přihlášením do projektu dostanou zapojené subjekty celou řadu materiálů, které je programem provedou. Pojďte se podívat, na co všechno se můžete těšit! 

Manuál pro pedagogy slouží jako metodika a je univerzálním průvodcem učitele cvičením a aktivitami. Obsahuje úkoly ze všech věkových kategorií. Najdou v něm přehledně rozdělené dovednosti a k tomu příklady úkolů, možných pomůcek, jak úkon hodnotit i vhodnou metodiku. To vše je rozděleno do tří kategorií podle věku a schopností dětí. Manuál slouží jako přehledný návod, co s dětmi v který čas dělat, nápady, jak činnosti zpestřit a jak je provádět. Pokud však nejsou podmínky ve vašem zařízení takové, jak autorky projektu předpokládají, a schází vám některé tělocvičné pomůcky či nářadí, lze si je přizpůsobit tak, aby se daly zvládnout i u vás v tělocvičně. Stejný prostor pro úpravy nastává i v případě, že máte věkově smíšenou skupinu (malotřídka, děti mladší 3 let anebo naopak starší s odkladem), kdy je třeba zareagovat na tuto situaci a aktivity přizpůsobit tak, aby je děti zvládly. Pro školní rok 2021/2022 budou materiály rozšířené ještě o metodická videa, kde názorně uvidí i správné provedení cviků včetně toho, na co si dát pozor.

Sešity pro děti se samolepkami Každé dítě má svůj vlastní sešit, který slouží jako deníček, kam si zaznamenává svoje úspěchy. Vždy, když splní některý úkol, najde si samolepku s obrázkem reprezentujícím danou dovednost a nalepí ji s pomocí pedagogů do správného okénka. Právě nalepení samolepky je moment, na který se všechny děti nejvíce těší, a je pro ně velkou motivací. Samolepky jsou součástí sešitu, takže se jen tak neztratí. Sešity pro děti jsou barevně rozlišené, aby se dalo snadno poznat, k jaké věkové kategorii patří.

Plakáty Plakát velikosti A3 s pěti prázdnými okénky si každá třída/oddíl vyvěsí na viditelné místo. V případě, že splní všechny úkoly z některé z pěti oblastí, nalepí si do příslušného okénka samolepku s hlavičkou zvířátka, které k ní patří.

Samolepky na vstupní dveře objektu, které jsou informací, že TJ/MŠ garantuje pohyb jako součást zdravého způsobu života.

Diplomy, medaile a drobné odměny Za celoroční snahu samozřejmě nesmí chybět odměna. Za splnění všech úkolů dostanou děti na konci školního roku medaile, diplomy a malý dárek.

Cílem projektu je, aby se co nejvíce dětí zapojilo do pohybových a rozumových aktivit, začlenily pohyb do budoucího života a naučily se ho mít rády. Důležitou součástí je i podpora ze strany rodičů.

Všem přihlášeným subjektům zašle Český obec sokolská veškeré materiály poštou přímo na jejich adresu.

PARTNEŘI PROJEKTU


Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři projektu

Partneři projektu

Institucionální partneři projektu