Pro pedagogy

Ke stažení

Ke stažení

Zde jsou ke stažení materiály pro pedagogy 

Tabulky pro hodnocení - zde si můžete stáhnout šablonu tabulky pro zápis jednotlivých úkolů v kategoriích u každého dítěte

 

Metodická videa a hudba k publikaci Pohybové skladby pro předškoláky

Hudba ke stažení - tento soubor je zaheslovaný - heslo je možné získat v publikaci Dany Uzlové - Pohybové skladby pro předškoláky. Po stažení souboru je nutné ho rozbait v programu 7zip a poté vložit požadované heslo velkými písmeny.

Metodická videa ke shlédnutí

 

Semináře pro pedagogy

Semináře pro pedagogy

Nadcházející seminář má již naplněnou kapacitu. Můžete nám ale na sebe zanechat kontakt a při vypsání nových termínů Vás budeme informovat jako první!

 


Osmi hodinový akreditovaný seminář pro pedagogické pracovníky, který se bude konat ve dvou dnech v termínech 9. 10. a 20. 11. v Praze. Přihlašování bude probíhat od srpna 2020.

Přihlásit na seminář se můžete na stránkách organizátora - Ústřední školy České obce sokolské. V případě, že zájem bude větší než nabízená kapacita semináře, zanechce nám zprávu o Vašem zájmu a my naplánujeme další termín, případně i mimo Prahu.

 

Přehled témat výuky na semináři, první část (9. 10. 2020):

  1. Seznámení s projektem a jeho cíli
  2. Základní motorika a její rozvoj
  3. Rozvoj obratnosti I - lavička, žíněnka
  4. Hudebně pohybové vztahy - netradiční činnosti (jaro, léto)

 

Přehled témat výuky na semináři, druhá část (20. 11. 2020):

  1. Evaluace zkušenosti účastníků z první části semináře
  2. Rozvoj obratnosti II - žebřiny, švédská bedna
  3. Rozvoj manipulačních dovedností - míč
  4. Hudebně pohybové vztahy - netradiční činnosti (podzim, zima)

 

Workshopy pro mateřské školy

Workshopy pro mateřské školy

V SOUČASNÉ CHVÍLI SE Z BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍ KVŮLI ŠÍŘENÍ NÁKAZY COVID19 WORKSHOPY NEPLÁNUJÍ. Věříme, že se brzy situace vylepší a budeme moci opět sezvat děti do našich sokoloven a připravit pro ně zábavný program.


V rámci projektu jsme se rozhodli pro další aktivitu spojenou s naším projektem. Workshopy se konají vždy v sokolovně a jsou na ně zvány okolní mateřské školy, které jsou zapojené do projektu. 

V sokolovně je pro školky, které se přihlásí, sportovní dopoledne plné netradičních aktivit a her. Celý program je laděný do tématu "Cesta olem světa za 80 minut". Děti dostanou cestovní pasy a společně se svou paní učitelku obletí všechny světové kontinenty. Na každém z nich je čeká překonávání překážek a úkolů, které prozkouší jejich odvahu a šikovnost. Za svůj výkon záskají razítko do pasu a cestují na další světadíl. Celá cesta je zakončená společným tancem po návratu zpět domů.

Fotografie z předešlých workshopů můžete shlédnou v naší galerii.

Pokud máte zájem o to, aby se workshop uskutečnil i ve Vašem okolí, pošlete nám zprávu na email sesokolemdozivota@sokol.eu a my se pokusíme to zařídit.

Řekli o projektu

Řekli o projektu

Naše MŠ je opět přihlášená do pokračování - 4.ročníku. Mnohokrát děkujeme za spolupráci a celoroční vedení projektu i veškeré materiály, které od Vás dostáváme. Málo kdy jsou pro nás jakékoli projekty takto nenáročné a přitom díky Vaší přípravě skvěle vedené a přínosné.

Naděžda Urbanová, ředitelka mateřské školy Przedszkole, Vendryně

 

Děkujeme Vám za možnost zúčastnit se úžasného projektu. Zpracování bylo skutečně perfektní, děti byly zaujaté plnit úkoly. 

Za MŠ Sovička v České Lípě, Libuše Šťastná

 

Mockrát bych chtěla poděkovat za workshop,,Cesta kolem světa",kterého jsme se zúčastnily s dětmi v Pardubicích.
Byly jsme s dětmi nadšené a moc se nám líbil celý průběh cvičení a zapálení do akce.Moc jsme si to s dětmi užily. Poděkování patří všem organizátorkám a cvičitelkám.Přejeme všem hodně dalších úspěšných akcí.S pozdravem a přáním hezkých dnů.

Rambousková Blanka ,vedoucí učitelka MŠ Čtyřlístek ,odloučené pracoviště Nemošice

 

Materiály jsou skvělé. Pedagogům se s nimi velmi dobře pracuje a děti cvičení baví. Sešity jsou motivační, za nás opravdu skvělá iniciativa!!!

Lucie England, Little England Academy

 

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner