První workshopy pro mateřinky jsou za námi 

Zveřejněno 21.09.2019

Sokolské jednoty na začátek školního roku pozvaly mateřské školy z projektu Cvičíme se zvířátky na dopolední program plný netradičních aktivit.

Některé ze sokolských jednot uspořádaly při příležitosti Týdne Sokol spolu v pohybu program pro mateřinky, do kterého je v letošním ročníku zapojeno téměř 70 000 dětí, a zájemci stále přibývají. Odstartovaly tak sérii workshopů pro školky, která bude pokračovat i nadále. V týdnu od 16. – 20. 9. 2019 se sportovní dopoledne pořádalo v Praze v Tyršově domě, v Plzni Na Roudné za pomoci sokolské župy Plzeňské, v T. J. Sokol Jihlava za pomoci sokolské župy plk. Švece, v Pardubicích ve spolupráci se župou Východočeskou Pippichovou a v Olomouci za podpory místního oblastního střediska. 

Workshopy měly program koncipovaný do tématu „Cesta kolem světa za 80 minut“, při kterém je provázela známá zvířátka z projektu PD. Děti procházely jednotlivé světadíly a zkoušely si netradiční sportovní a pohybové aktivity s dopomocí sokolských cvičitelů. Do cestovních pasů dostaly razítko za úspěšné splnění úkolu a pak celá skupina odletěla za dalším dobrodružstvím. Celý program moderovaly cvičitelky a členky ze cvičitelského sboru rodičů a dětí a předškolních dětí ČOS. 

Asi za vše mluví prohlášení od paní ředitelky jedné zúčastněné školky„Dobrý den,chtěla jsem Vám jen říct, že jsme neskutečně nadšení z akce v úterý. Děti prohlásily, že to byl jejich nejhezčí den v MŠ...“.

Fotografie z projektu můžete shlédnout na našem facebooku nebo v galerii.

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner