Největší projekt na pohybovou gramotnost českých předškoláků spustil registraci do již 7. ročníku. Připojte se k nám i vy! 

Zveřejněno 06.06.2022

Společná zábava s kamarády, nadšení z objevování nových dovedností, radost z každého dobře povedeného úkolu a možnost nalepit si samolepku do svého deníčku. I o tom je projekt Se Sokolem do života. Aktivita, jenž se již sedmým rokem snaží motivovat české předškoláky k přirozenému pohybu. A zároveň usnadňovat pedagogům pravidelné zařazování pohybových aktivit do běžného dne.

Během celého školního roku provází děti hlavní maskot projektu sokolík Pepík a jeho parta zvířecích kamarádů. Právě oni jsou hlavní motivací pro děti, aby se na pohybové aktivity těšily a zároveň měly chuť učit se něco nového.

Pedagogové naopak oceňují propracovanou metodiku, která má za cíl co nejvíce usnadnit jejich práci. „Velmi nás těší, že se zájem ze strany pedagogů, každým rokem zvyšuje. Je to pro nás odměna ale i závazek, abych se snažili projekt neustále rozvíjet, přicházeli s novými nápady a ulehčovali práci pedagogům,“ zmiňuje Věra Smejkalová spoluautorka projektu Se Sokolem do života. 

„Nejinak je tomu i v sedmém ročníku, který startuje již v září. Tentokrát jsme si pro všechny zapojené pedagogy společně s pohybovým centrem Pavla Koláře a konkrétně s fyzioterapeutem Tomášem Hrdým připravili sérii videí věnovaných pohybovým stereotypům. I nadále budeme pokračovat v pořádání seminářů a workshopů, které se těší velké oblibě. A v plánu máme i webináře či osobní návštěvy v jednotlivých mateřských školách,“ doplňuje Věra Smejkalová

A co vy? Stále ještě váháte, zda se do projektu zapojit? 

Vyplnění registračního formuláře vám nezabere více jak 15 minut a vy díky tomu získáte detailně zpracovanou metodiku rozdělenou do tří věkových skupin doplněnou o metodická videa. Jednoduše tak budete mít přehled o dovednostech, které by měly děti zvládnou v daném věku. U jednotlivých cviků je popsaná metodika provedení a posloupnost v rozvoji v dané oblasti.  

 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY: 

https://forms.gle/p9kagB5BmuPAQBeN7

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ PRO TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY: 

https://forms.gle/tJQ8QviGi2jJHuyj7

Tak co, přidáte se k nám? A pomůžete nám motivovat a rozvíjet české předškoláky k pohybu? 

 

PARTNEŘI PROJEKTU


Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři projektu

Partneři projektu

Institucionální partneři projektu