Čtvrtý ročník u konce, školky hlásí velkou spokojenost  

Zveřejněno 03.06.2020

4. ročník projektu pohybové gramotnosti pro předškolní děti Se Sokolem do života skončil. Sice jeho druhou polovinu poznamenala epidemie koronaviru, přesto jsou ohlasy mateřských škol pozitivní a děti se už těší na další aktivity se zvířátky. „Je to zase něco jiného, obohacujícího. Máme od organizátorů připravený manuál. A činnosti, se kterými se ztotožňujeme, můžeme navázat i s dalšími činnostmi,“ shrnula projekt Lenka Košlerová z MŠ Blíževedly v Libereckém kraji.

Program  kopírující školní rok – začíná vždy v září a končí v červnu - je určen všem organizacím zaměřujícím se na výchovu nejmenších dětí, především mateřským školám. V právě skončeném ročníku jich bylo bezmála 1300 po celé České republice, to v součtu znamená bezmála 75 tisíc zapojených holčiček a chlapečků! „Možnost pravidelného cvičení ve velké tělocvičně, na které se děti těší. Naučily se taky nosit cvičební úbor a přezůvky. Cvičili jsme společně s dětmi z 2. třídy. Vznikly dokonce i nadstandardní vztahy s rodiči dětí,“ popsala největší přínos projektu Jitka Bařinová z ZŠ a MŠ generála Františka Fajtla DFC.  „Pokrok při získávání pohybových dovedností dětí,“ zase vyzdvihla Jana Šenková z MŠ Švabinského Havířov-Město. 

A právě rozvoj pohybových a dalších smyslových vlastností dětí od 3 do 6 let je hlavním cílem celého projektu Se Sokolem do života. Proto jsou všechny aktivity rozděleny do pěti různých oblastí a cvičení je navíc vymyšleno tak, aby vyhovovalo věkovým kategoriím dětí ve školkách.  Aby děti měly motivaci, lepí si za splněné úkoly samolepky do svých deníčků. „Děti baví samotný pohyb a když na ně dohlíží kamarád Sokolík Pepík, je to jedna radost. Baví je překonávat se navzájem (hlavně předškoláky), rodí se v nich taková zdravá rivalita. Samozřejmě nejlepší je lepení samolepek,“  napsala Lucie Smigová z MŠ Koňákov v Moravskozlezském kraji. 

Nový, již pátý ročník Se Sokolem do života, začne opět v září. Registrace se otevřou již v 8. června. 

 

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner