Jak se rodiče mohou zapojit?

Náš projekt Se Sokolem do života se zaměřuje na předškolní děti a je součástí sportovní všestrannosti, kdy se děti učí základní pohybové gramotnosti v přirozených cvičeních, gymnastice, atletice, plavání, šplhu a sportovních hrách. Je důležité mít všestranný základ, na kterém pak mohou dále stavět třeba i ve výkonostním vrcholovém sportu.

V každé věkové kategorii je kromě úkolů, které se plní v rámci hodin cvičení ve školce nebo v Sokole, navíc přidaný úkol pro rodiče a děti, který je možné ze sešitu vytrhnout a donést si ho domů. Díky tomuto domácímu úkolu, který musí rodiče s dětmi nacvičit, se snažíme do projektového dění zapojit i Vás - rodiče a podpořit tak společně strávený aktivní čas a zájem o to, co Vaše děti při cvičení dělají.

 

Máte už "domácí úkoly" z projektu splněné? Můžete se nechat inspirovat našemi videi s náměty pro vyřádení dětí v různých prostředích:

Cvičí celá rodina - v parku

Cvičí celá rodina - ve městě

Cvičí celá rodina - na dětském hřišti

Cvičí celá rodina - v přírodě

více videí, nejen pro cvičení rodičů s dětmi, najdete na sokolském youtube kanále.


Díky Vašemu zapojení roste i motivace k pohybu u Vašich dětí a vzniká tak u nich kladný vztah ke sportu a aktivně trávenému času společně s rodinou i do budoucna.

Více informací o tom, co Sokol nabízí si můžete přečíst na stránkách www.sokol.eu.

 

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner