Představujeme nový seriál pro rodiče, jak cvičit doma s předškoláky 

Zveřejněno 18.03.2021

Projekt Se Sokolem do života je tu proto, aby pomáhal rozvíjet pohybovou gramotnost u nejmenších dětí v mateřských školách. Jenže teď jsou všechny školky zavřené, a tak veškeré aktivity včetně těch pohybových jsou na rodičích. Abychom jim tu jejich úlohu trochu usnadnili, přesunuli jsme se z mateřských škol na stranu rodičů a vytvořili jsme sérii krátkých videí s pohybovými aktivitami na doma pro děti ve věku 3 až 6 let.

Možná máte už doma s dětmi cvičíte, ale nových nápadů není nikdy nikdy dost. Seriálem vás provede Kateřina Pokorná, která je nejen maminkou dvou dětí, ale také cvičitelkou ústeckého Sokola a fyzioterapeutkou. Cvičení je tedy vymyšlené tak, aby to zábava, ale aby si u toho děti procvičily také jemnou a hrubou motoriku, postřeh i koordinaci a kromě těla zapojily i svou hlavičku. Samozřejmě nemůže chybět ani dcerka Magdalenka.

Zvlášť v předškolním období je důležité, aby děti získávaly co nejvíce podnětů. Čím jsou aktivity pestřejší, tím lepší. Není k tomu ale potřeba žádné extra vybavení. Stačí to, co najdete doma, a kus místa na koberci. Všechny cviky vám Kačka s Majdou ukážou, ale fantazii se meze nekladou. Hlavně když vás to bude všechny společně bavit.

Všechny aktivity najdete na YouTube kanálu České obce sokolské. Spoustu inspirace na tom, co s předškolními dětmi podnikat za aktivity najdete také na Facebooku Se Sokolem do života a Instagramu České obce sokolské.

Kateřina Pokorná

Kateřina má vystudovanou má vystudovanou pedagogickou školu a poté bakalářský obor fyzioterapie na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Zaměřuje se hlavně na fyzioterapii dětí od čerstvých miminek až po puberťáky. V současné době je na mateřské dovolené se čtyřletou Magdalenkou, aktérkou videí, a roční Štěpánkou. Kromě toho už 19 let působí v ústeckém Sokole, kde vede hodiny cvičení rodičů s dětmi a předškolních dětí. Když zrovna není v práci nebo v Sokole, ráda šije, chodí na výlety s přáteli nebo zajde do kavárny.

 
 

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner